Eprona - výkonová elektronika

Nemusíte být odborníci, aby jste se správně rozhodli

Lidé z EPRONY posoudí Vaše projekty a nabídnou to nejlepší technické a cenové řešení. Vycházíme z dlouhodobých zkušeností v oboru a spolupráce s odborníky.

Proč zvolit EPRONU
 • Nabízíme osobní návštěvu ve Vaší firmě. Nemůžete přijet k nám ? Nevadí, navštívíme Vás v dohodnutém termínu.
 • Servis námi vyrobených přístrojů zajišťují v celé České republice naši servisní technici a síť servisních zastoupení.
 • Přímý prodej za maloobchodní ceny soukromým osobám i firmám.
 • Kromě našich standardních výrobků nabízíme zákaznická řešení podle Vašich potřeb a kooperaci na projektech v elektrotechnice a v mechanické výrobě.
 • Naše eloxovací linka je Vám k dispozici pro Vaše výrobky.
 
Historie a současnost EPRONY

Akciová společnost Eprona je tradičním výrobcem usměrňovací a nabíjecí techniky. Počátky výroby spadají do roku 1944, kdy byla do Rokytnice nad Jizerou přestěhována vybombardovaná berlínská pobočka firmy Siemens, a to nejen montáž zařízení, ale i výzkum a vývoj selenových usměrňovacích desek.

Po válce vystřídal podnik několik majitelů (Křižík, Tesla, ČKD), ale výrobní program zůstal nezměněn. Těsně před privatizací byl podnik součástí státního podniku Elektropřístroj Modřany a jako takový součástí koncernu ZSE Praha.

V roce 1990 byl podnik privatizován v první vlně kupónové privatizace a valná hromada nových vlastníků změnila jeho jméno na Eprona a.s.

V současnosti značka Eprona představuje inteligentní nabíjecí a napájecí systémy a zařízení, ve kterých jsou implementovány nejnovější technologie, komponenty a poznatky z oboru nabíjení a napájení. To vše se odráží v lepších výkonnostních parametrech výrobků, jejich lepší účinnosti a pozitivním zpětném vlivu na napájecí síť. Zároveň přináší uživatelům širší možnosti využití a obsluhy. Nicméně vždy jsou přístroje vyráběny s maximálním respektem na poměr výkonu a užitných vlastností k ceně výrobku.

 
Čím se zabýváme

Vyrábíme standardní i mikroprocesorem řízené nabíječe pro všechny druhy baterií, od automobilových startovacích baterií až po vysokokapacitní baterie pro elektrické vysokozdvižné vozíky a další manipulační a uklízecí techniku. Výběrem optimální nabíjecí charakteristiky jsme schopni prodloužit životnost baterie a tím se spolupodílet na rychlé návratnosti Vašich investic do nabíjecího zařízení i baterií a z dlouhodobého hlediska i na úsporách elektrické energie.

Více než 90% z naší produkce rozvaděčů směřuje do ABB a do dalších zemí světa.

V roce 2004 jsme vyvinuli modulový spínaný napájecí a nabíjecí systém HFS, který zákazníkovi umožňuje paralelním řazením až 4 výkonových modulů volbu širokého rozsahu napětí až do 400V a proudu až do 600A.

Naše vysokoproudové spínané usměrňovače HFG s proudy do 4000A a tyristorové usměrňovače THG s proudy do 30kA nacházejí uplatnění především v provozech galvanoven a eloxu ve všech odvětvích průmyslu, dále v rafinačních procesech, elektrolýze, chemickém čištění atd.

Společnost disponuje moderním výrobním, technologickým a testovacím zařízením. Tím nabízí svým zákazníkům komplexnost a rychlá a vysoce kvalitní řešení na míru, která jsou na technické i kvalitativní úrovni srovnatelné s dalšími světovými zeměmi. V současnosti zaměstnává 80 lidí. Naše výrobky dodáváme do všech odvětví průmyslu, do autoopraven, kamionových i železničních dep a opraven, velkých nabíjecích stanic pro elektrickou manipulační techniku a dalších. Eprona a.s. je významným dodavatelem pro společnosti Škoda VW Group Mladá Boleslav, Ferona Praha, Crystalex Nový Bor, Carborundum a.s. Benátky nad Jizerou, Mitas a.s. Praha, Lecom a.s. Ledeč nad Sázavou, Moravské naftové doly a.s. Hodonín, Master Therm CZ s.r.o. Praha, České Aerolinie, Česká správa letišť Praha, s.p., České dráhy a.s., Barum Continental s.r.o. Otrokovice, BAZ VW Group Bratislava, ABB Group Švýcarsko, ABB Group Norsko, Statron AG Švýcarsko se všemi jejich regionálními pobočkami a další. Spolupracujeme s výrobci a dodavateli nabíjecích zařízení a akumulátorů.

EPRONA a.s. je držitelem certifikace ISO a dalších certifikátů.

 
Co zde najdete

Především jsou to nabíječe a průmyslové zdroje pro nejrůznější aplikace. Kromě standardních produktů nabízíme zákaznická řešení na míru Vašim potřebám. Navštivte nás nebo nás kontaktujte.

Kromě elektroniky se zabýváme také strojírenskou výrobou. Nabízíme výrobu rozvaděčových skříní, nejrůznějších krabiček, profilů a jiných výrobků z plechu.

Pěkný vzhled Vašim výrobkům zajistíme v naší eloxovací lince.

EPRONA, a.s.

Co nabízíme

 • osobní návštěvu ve Vaší firmě
 • servis námi vyrobených přístrojů našimi servisními techniky a servisními zastoupeními
 • přímý prodej za maloobchodní ceny
 • zákaznická řešení a kooperace
 • eloxovací linku pro Vaše výrobky

Obchodní oddělení

 • tel.: +420 481 549 141
 • mobil: +420 725 552 198
 • email: elox@eprona.cz
Máte speciální požadavek?
Zavolejte nám!
© 2016 EPRONA, a.s. All Rights Reserved

Search